Paweł Małaszyński polski aktor Rozrywka

Wstrząsające wyznanie polskiego aktora. Przeżył załamanie nerwowe i wylądował u psychiatry

Paweł Małaszyński jest jednym z najbardziej utalentowanych polskich aktorów tzw. średniego pokolenia.  Jego role w filmach “Katyń”, “Listy do M.”, czy “Jack Strong” i w serialach “Czas Honoru”, “Magda M.” czy “Lekarze” przysporzyły mu licznych fanów. Jeżeli dodamy do tego występy muzyczne wraz ze swoim rockowym zespołem Cochise i świetne kreacje na deskach teatralnych uzyskamy portret aktora niemal-doskonałego. Jednak i  na tym wizerunku pojawia się pewna rysa. Sam Małaszyński zdradził, że w pewnym momencie nie wytrzymał narzuconego przez siebie tempa.

W pewnym momencie swojego życia, aktor i piosenkarz nie mógł poradzić sobie z problemami, które zaczęły się nawarstwiać.

– Okazało się, że mam lekkie załamanie nerwowe. Pomyślałem wtedy: “Jeśli ja jestem tak rozwalony na drobne kawałki przez załamanie nerwowe, to jak musi wyglądać depresja” – wyznał Paweł Małaszyński w rozmowie z Anną Morawską-Borowiec w programie “Twarze Depresji”, choć sam dodał, że całe szczęście nie zdiagnozowano u niego depresji.

Widział jednak, jak ta choroba potrafi wykańczać nawet najtwardszych.

– Mam wśród znajomych mnóstwo kolegów i koleżanek, którzy przez lata walczą z tą chorobą. Dlatego zdaję sobie sprawę, przez co ludzie przechodzą, walcząc z nią. Zawsze nazywam ją damą w czarnej sukience. Piszę trochę tekstów dla mojego zespołu Cochise. I nawet jest jeden z numerów na poprzedniej płycie “Czarne serce” i on ewidentnie dotyczy problemu depresji – powiedział Małaszyński.

Sam przyznaje, że wizyta u lekarza psychiatry to nie była tylko czcza rozmowa, ale fachowa porada oraz farmakoterapia. Stwierdził, że całe szczęście znaleźli się u jego boku ludzie, którzy doradzili mu żeby udał się do specjalisty.

– To jest kwestia zaufania do specjalistów, którzy naprawdę wiedzą, jak nas z tego wyciągnąć. Trzymam kciuki i powodzenia! Przestańcie się bać! Żeby inni mogli wam pomóc, musicie tego chcieć. To się zawsze zaczyna od was. Trochę wiary i naprawdę będzie dobrze – powiedział aktor do wszystkich tych, którzy boją się udać do lekarza, by pomógł im rozwiązać problem psychiczny.

 

 

Źródło: stefczyk.info/se.pl/ Autor: pf
Fot. Fryta 73, CC BY-SA 2.0 , via Wikimedia Commons

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij