Najnowsze wiadomości ze świata

Wstrząsające nagranie. Tak Amerykanie “świętowali” rocznicę śmierci Floyda

Wczoraj miała miejsce 1 rocznica śmierci George’a Floyda. W trakcie obchodów w Minneapolis doszło do strzelaniny.

Oficjalne obchody w Minneapolis miały miejsce w parku Commons, ale wiele osób zgromadziło się także na Skwerze George’a Floyda. Tak nazwano skrzyżowanie, na którym podczas próby aresztowania zginął Floyd. Obecnie jest ono okupowane przez Antifę i Black Lives Matter i stało się celem wielu „pielgrzymek”. Lewicowcy wystawili na nim również Floydowi pomnik w formie zaciśniętej pięści – popularnego symbolu wśród czarnych suprematystów.

W trakcie tych obchodów doszło do strzelaniny. Na miejscu jedna z telewizji prowadziła transmisję na żywo i jej kamery uchwyciły dźwięk kilkunastu strzałów i paniczną reakcję uczestników. Według informacji policji do strzelaniny doszło przecznicę dalej. Strzały padły z samochodu a po wszystkim sprawca odjechał. Ranna została co najmniej jedna osoba. Na razie nie ujawniono żadnych dalszych szczegółów.

Minneapolis jest uznawane za jedno z najbardziej lewicowych miast w USA, jest również jednym z najbardziej niebezpiecznych. Tylko w 2020 doszło w nim do 5422 brutalnych przestępstw – morderstw, gwałtów, pobić etc. To znaczący wzrost, gdyż średnia z ostatnich pięciu lat wynosiła 4496. Na razie nie wygląda na to, żeby sytuacja się poprawiała. W związku z tym kolejni przedstawiciele władz wycofują się ze składanych obietnic obcięcia finansowania policji.

Źródło: Twitter Autor: WM
Fot. Lorie Shaull, CC BY-SA 2.0
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij