karetka pogotowia - 17-latka zginęła w wypadku Najnowsze wiadomości z kraju

Wstrząs w polskiej kopalni. Górnicy trafili do szpitala

Sześciu górników zostało poszkodowanych w wyniku wstrząsu, do którego doszło na terenie kopalni KGHM Zakłady Górnicze w Lublinie. Do wstrząsu doszło samoistnie.

Wstrząs o sile górniczej „szóstki” miał miejsce w środę na terenie kopalni KGHM Zakłady Górnicze w Lublinie. Do samoistnego wstrząsu doszło po godzinie 9:00, a w jego rejonie przebywało wówczas siedmiu górników. Natychmiast przeprowadzono ich ewakuację.

Rzeczniczka KGHM Polska Miedź Sylwia Jurgiel poinformowała, że poszkodowanych zostało sześć osób.

Zgłaszali różne obrażenia, zaopiekowano się nimi na miejscu. Następnie przewieziono ich do placówek medycznych, do szpitali – dodała.

Teraz lekarze decydują czy górnicy będą musieli pozostać w szpitalu. Wiadomo jednak, że obrażenia, których doznali nie zagrażają ich życiu. Według ustaleń stacji Radio Wrocław, górnik z najpoważniejszymi obrażeniami ma uraz głowy.

Poprzedni wypadek w polskiej kopalni miał miejsce w grudniu. W w kopalni Piast-Ziemowit w Bieruniu na dwóch górników spadły skały stropowe.

Źródło: stefczyk.info/na podst.polsatnews Autor: MS
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij