Najnowsze wiadomości z kraju

Wstrząs w kopalni węgla. Nie żyje górnik

W sobotę rano doszło do wstrząsu w Kopalni Węgla Kamiennego Ruda Ruch Bielszowice w Rudzie Śląskiej.  Polska Grupa Górnicza przekazała, że w wyniku zdarzenia zginął jeden górnik, a pięciu zostało rannych.

Wstrząs miał miejsce w sobotę ok. godziny 6:30 w rejonie ściany 846 w pokładzie 405/2wg kopalni Bielszowice, na głębokości 1000 metrów.

Jak informuje rzecznik Polskiej Grupy Górniczej Tomasz Głogowski, w zdarzeniu zostało poszkodowanych sześciu górników. Pięciu z nich było przytomnych i wyjechali na powierzchnię. Ranni górnicy trafili do szpitala.

Nieznany pozostawał stan szóstej osoby. Głogowski wyjaśnił, że ratownicy wraz lekarzem dotarli do górnika, ale niestety stwierdzono jego zgon.

Rzecznik PGG oświadczył, że zgodnie z przyjętymi standardami, po zakończeniu czynności, odpowiednie komisje wyjaśnią jak doszło do wstrząsu w kopalni.

Źródło: stefczyk.info/na podst.tvp.info Autor: MS
Fot. Wikimedia Commons

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij