Wiadomości sportowe z kraju i świata

Współpraca Energi i Klubu Bokserskiego Brzostek Top Team wkracza w nowy etap

Przedstawiciele Energi z Grupy Orlen i Klubu Bokserskiego Brzostek Top Team podsumowali trwającą od 2021 roku współpracę. Zaprezentowano także nową salę, gdzie swoje treningi będą miały m.in. dzieci z zespołem Downa. – Dziękuję wam za wsparcie, jakie dajecie tym dzieciom. Dzięki naszej współpracy dzieci mogą tu wygrywać walkę o marzenia – powiedziała wiceprezes zarządu Energi SA ds. Komunikacji Adrianna Sikorska.

W czwartek w siedzibie klubu bokserskiego Brzostek Top Team, mieszczącej się przy ulicy Elektryków w Gdańsku, odbył się briefing prasowy. Udział w spotkaniu z mediami wzięła wiceprezes zarządu Energi SA ds. Komunikacji Adrianna Sikorska, założyciel klubu Maciej Brzostek oraz manager Brzostek Top Team Lucyna Mach.

Jesteśmy w historycznym miejscu, nieopodal bramy Stoczni Gdańskiej, gdzie walczono o wolność i sprawiedliwość. I tu w tym miejscu nasi najmłodsi walczą o swoje marzenia – powiedziała przedstawicielka Energi, podkreślając, że współpraca z Brzostek Top Team rozpoczęła się dwa lata temu.

Realizujemy wspólnie projekty, które są innowacyjne w skali Europy i są ukierunkowane na dzieci ze szczególnymi potrzebami. Są też ukierunkowane na dzieci, które przybyły tutaj z terenów objętych wojną – dodała Adrianna Sikorska.

Wiceprezes zarządu Energi SA ds. Komunikacji pogratulowała przedstawicielom Brzostek Top Team „wspaniałego i niepowtarzalnego miejsca”. Podziękowała również za wsparcie, na które mogą liczyć uczęszczające tam dzieci.

Dziękuję wam za wsparcie, jakie dajecie tym dzieciom. Dzięki naszej współpracy mogą tu wygrywać walkę o marzenia. Dziękuję też w imieniu Energi za wasze zaangażowanie w lokalne społeczności. Jesteśmy bardzo dumni, że możemy was wspierać – powiedziała Sikorska.

Manager Brzostek Team przyznała, że współpraca z Energą z Grupy Orlen jest dla klubu „wielkim kołem napędowym”.

Jako pierwsi w Europie utworzyliśmy akademię boksu dla dzieci ze spectrum i dzięki współpracy z Energą pracujemy z dziećmi z autyzmem oraz dziećmi, które są zagrożone wykluczeniem – mówiła Lucyna Mach.

Założyciel Brzostek Top Team zdradził, że dzięki współpracy z Energą powstała nowa sala, gdzie będą prowadzone m.in. treningi dla dzieci z zespołem Downa.

Zrobiliśmy tutaj miejsce dla dzieci, aby miały swoją oazę. Nie zawsze jest tak, że w domu mają spokój i mogą przyjść do nas potrenować, posiedzieć. Oprócz samego boksu, gdzie trenują i spełniają swoje marzenia, przychodzą, rozmawiają i budują relacje. Pokazujemy, że jest fajne miejsce, w którym mogą być sobą, że mogą realizować swoje marzenia poprzez sport – powiedział Maciej Brzostek.

Źródło: stefczyk.info Autor: MS
Fot. Energa

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij