Publicystyka

Wściekły atak Lewicy na byłą koleżankę, posłankę Pawłowską. “Interesowna szmata”

Tak wygląda słynna lewicowa wrażliwość i tolerancja w pigułce. Choć do niedawna posłanka Monika Pawłowska była jedną z chętniej eksponowanych postaci Lewicy, po jej przejściu do Porozumienia Jarosława Gowina stała się dla byłych ideologicznych towarzyszy i towarzyszek wrogiem publicznym. Każda jej wypowiedź, nawet utrzymana w lewicowym duchu, jest wściekle atakowana. Dotychczas kończyło się na krytyce, teraz przyszła pora na niewybredne inwektywy.

Dobitnie widać to na przykładzie niedawnej wypowiedzi Pawłowskiej na Twitterze.

– Rozpoczął się ponownie bezpardonowy atak na PolskaPolicja w celu zbicia kapitału politycznego przez partie pokroju Platformy czy jej przystawek. Ci sami funkcjonariusze, na których tak plujecie każdego dnia zapewniają, że żyjemy w bezpiecznym państwie – napisała Pawłowska, komentując wpis polityka PO Marcina Kierwińskiego.

W sukurs Kierwińskiemu niemal natychmiast ruszyła związana z Lewicą Bożena Przyłuska – działaczka Warszawskiego Strajku Kobiet.

–  To niewyobrażalne, że ta osoba jeszcze chwilę temu była wiceprzewodniczącą klubu Lewicy. Przecież to koniunkturalna interesowna szmata – napisała w odpowiedzi na wpis Pawłowskiej Przyłuska.

Nie wchodząc w wewnętrzne spory w łonie samej Lewicy na uwagę zwraca katalog określeń, którymi posługują się przedstawiciele tej formacji. Kto jest z nami jest dobry, kto ma inne zdanie ten “szmata”. Urocze.

Źródło: Autor: pf
Fot.
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij