Najnowsze wiadomości z kraju

Wraca pandemia? “Takich liczb nie mieliśmy od dawna”

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska poinformował, że odnotowano nowy rekord zakażeń w tym roku. Rekordowa jest również liczba osób, które z powodu COVID trafiły do szpitala.

Kraska przekazał w Programie I Polskiego Radia, że w ciągu ostatniej doby w Polsce odnotowano aż 4834 nowe przypadki COVID-19. „Takiej liczby nowych zakażeń, jeśli chodzi o COVID-19, nie mieliśmy od dawna” – skomentował. Dodał, że ostatniej doby z powodu koronawirusa zmarło 18 osób, a liczba hospitalizowanych wynosi aż 2600 osób, z czego 44 korzystają z respiratorów. „Wirus niestety nie odpuszcza” – podsumował.

Kraska dodał, że „nasze prognozy to przewidziały”. „Jesteśmy teraz w szczycie fali wiosennej. Myślę, że ten tydzień będzie przełomowy, bo prognozy, które otrzymujemy (…) pokazują, że potem będzie już tendencja spadkowa” – stwierdził.

Źródło: Stefczyk.info na podst. PAP Autor: WM
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Strażakom spłonął wóz strażacki

0 0

Na wojskowej uczelni doszło do eksplozji. Są ranni żołnierze

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij