Najnowsze wiadomości z kraju

wPolityce.pl: Policja weszła do Pałacu Prezydenckiego! Funkcjonariusze zatrzymali tam Macieja Wąsika i Mariusza Kamińskiego

Jak ustalił portal wPoityce.pl policja weszła do Pałacu Prezydenckiego i zatrzymała przebywającego tam Macieja Wąsika. Informację miał potwierdzić pełnomocnik posła PiS. Funkcjonariusze wykonali nakaz aresztowania także w stosunku do Mariusza Kamińskiego.

Według nieoficjalnych ustaleń wPolityce.pl policja wykorzystała fakt, że prezydent Andrzej Duda był w Belwederze na spotkaniu z liderką białoruskiej opozycji Swiatłaną Cichanouską. Funkcjonariusze weszli do jednego z gabinetów, zabrali Wąsikowi telefon i wyprowadzili parlamentarzystę.

Jak informuje z kolei polsatnews.pl, policjanci zatrzymali również Mariusza Kamińskiego, który także przebywał w Pałacu Prezydenckim. Informację portalu stacji miał potwierdzić wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Czesław Mroczek.

Komunikat w sprawie zatrzymań posłów opublikowała stołeczna policja. W oświadczeniu zamieszczonym w serwisie X poinformowano, że „zgodnie z nakazem sądu, osoby których dotyczyły dyspozycje, zostały zatrzymane”.

Kamiński i Wąsik gośćmi prezydenta

Byli ministrowie Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik zostali zaproszeni przez prezydenta Andrzeja Duda na wtorkową uroczystość powołania nowych doradców. Tego samego dnia warszawska policja potwierdziła, że wpłynęły do niej dokumenty z sądu nakazujące jej doprowadzenie obydwu polityków do aresztu.

Źródło: wPolityce.pl Autor:
Fot. PAP/Marcin Obara
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

0 0

Pożar w warszawskim wieżowcu

0 0

10-latek przyznał się do morderstwa

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij