Rozrywka

Wpadka słynnej aktorki. Chciała okazać wsparcie Izraelowi, ale pomyliła zdjęcia

Wpadka słynnej aktorki Jamie Lee Curtis. Opublikowała zdjęcie izraelskich dzieci, które boją się rakiet Hamasu – ale internauci zwrócili uwagę na ważny szczegół.

Po ataku Hamasu na Izrael wiele znanych osób wyraża swoją solidarność z tym państwem. Dołączyła do nich Jamie Lee Curtis, która zdobyła sławę dzięki horrorowi Halloween. Opublikowała zdjęcie wyraźnie przerażonych dzieci, które patrzą w górę. „Terror z nieba” – podpisała je, dodając flagę Izraela.

Internauci szybko zauważyli jednak pewne szczegóły. Jednym z nich było to, że widoczne na fotografii szyldy sklepów są w języku arabskim, a nie hebrajskim. Szybko ustalili, że to zdjęcie nie przedstawia dzieci z Izraela. Przedstawia palestyńskie dzieci ze Strefy Gazy.

Wpadka słynnej aktorki wywołała krytykę i liczne kpiny ze strony internautów. Odpowiedział jej także autor tego zdjęcia, Samar Abu Elouf. Wyjaśnił, że zrobił je w Gazie. Jego fotografia przedstawia palestyńskie dzieci, które z rodzinami szukały schronienia w szkołach prowadzonych przez Agencję Narodów Zjednoczonych ds. Pomocy Uchodźcom na Bliskim Wschodzie. Wystraszył je odgłos izraelskich bomb.

Po tym, gdy jej pomyłka wyszła na jaw, aktorka usunęła swój post z Instagrama. Następnie podała dalej nagrania przedstawiające ofiary Hamasu – tym razem prawdziwe.

Gdy wpadka słynnej aktorki wyszła na jaw, szybko usunęła swój post
Źródło: Instagram

Curtiss nie jest jedyną celebrytką, która w tym konflikcie stanęła po stronie Izraela. Gorące wsparcie wyraża też np. aktorka Gal Gadot. W jej wypadku można to zrozumieć, gdyż urodziła się w Izraelu i odbyła tam obowiązkową służbę wojskową. Swoje wsparcie wyraziła też Madonna, Amy Schumer, Nina Dobrev i Sofia Richie.

Wiele z nich spotkała za to krytyka. Często jej powodem było nie tyle samo wsparcie Izraela, co brak wiedzy o tym konflikcie. Fanów oburzyła szczególnie Kylie Jenner, która umieściła kilka postów ze wsparciem w mediach społecznościowych. Wielu z nich zwróciło uwagę, że jej przyjaciółki, jak Gigi Hadid i Bella Hadid, otwarcie wspierają Palestynę.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Times of India Autor: WM
Fot. Gage Skidmore CC BY-SA 3.0

Polecane artykuły

0 0

Trump porozmawiał z Zełenskim

policjanci 0 0

Tragiczny wypadek na A2. Pięć osób w stanie krytycznym

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij