Najnowsze wiadomości z kraju

Wpadka Onetu. Napisali, że “aniołek Kaczyńskiego” przegrała wybory

Portal Onet poinformował, że Małgorzata Żuk, jedna z „aniołków Kaczyńskiego”, przegrała wybory. Ona sama zdementowała te informacje, a portal poprawił swój artykuł.

„Aniołki Kaczyńskiego” to grupa młodych działaczek PiS, które startowały w wyborach parlamentarnych w 2011 roku. Ochrzciły je tak prorządowe media, które twierdziły, że władze partii wiedziały, że nie mają szans na wybór, a ich start miał na celu ocieplić wizerunek partii. Od tego czasu pracownicy tych mediów często nazywają tak inne młode działaczki PiSu. Ostatnio tym seksistowskim mianem ochrzczono tak te, które stały za prezesem podczas protestu pod Trybunałem Konstytucyjnym.

Jedną z nich jest Małgorzata Żuk. Na swoim Twitterze opublikowała fragment tekstu portalu Onet, pod tytułem „”Aniołki Kaczyńskiego” poniosły klęskę w wyborach”. „Małgorzata Żuk, która w radzie dzielnicy Ochota działała w aż pięciu komisjach i broniła Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika, gdy trafili oni do więzienia, uzyskała 542 głosy i nie dostała się do Rady Miasta Warszawy” – poinformował jego autor.

„Faktycznie do Rady Miasta Warszawy się nie dostałam…” – napisała Żuk – „Problem polega na tym, że wcale do niej nie kandydowałam. Dziękuję natomiast wyborcom, dzięki którym ponownie będę radną dzielnicy Ochota”.

Wygląda na to, że Onet zrozumiał swój błąd. Artykułu, którego fragment przytoczyła radna, nie ma już na stronie. Jest tam za to artykuł pod tytułem „Aniołki Kaczyńskiego” reagują na wynik wyborów. “To na pewno nie koniec”. „Małgorzata Żuk, która w radzie dzielnicy Ochota działała w aż pięciu komisjach i broniła Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika, gdy trafili oni do więzienia, uzyskała 542 głosy i została radną dzielnicy Ochota” – napisał jego autor.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Onet, Twitter Autor: WM
Fot. PAP/Leszek Szymański

Polecane artykuły

0 0

Seria groźnych wypadków z udziałem dzieci na hulajnogach

0 0

Ile zarabia burmistrz Zakopanego? Szokująca kwota

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij