Najnowsze wiadomości ze świata

Wpadka Franciszka. Jego telefon zadzwonił podczas audiencji generalnej

Franciszek przerwał w środę audiencję generalną. W jej trakcie ktoś do niego zadzwonił.

Zdarzenie miało miejsce 17 maja podczas audiencji generalnej w Watykanie. Po tym, gdy Franciszek przywitał anglojęzycznych pielgrzymów, w głośnikach zapadła cisza, a kamery skierowano na tłum. Pielgrzymi czekali w napięciu na wznowienie audiencji, a w głośnikach słychać było jedynie skrzek stada mew. Po niecałej minucie audiencję wznowiono, a lektor zaczął czytać niemieckie tłumaczenie jego katechezy.

Szybko wyszło na jaw, co się stało. W trakcie audiencji zadzwonił telefon Franciszka. Jego pomocnik wręczył mu go i gestami dał znać lektorowi, aby się wstrzymał. Watykan nie ujawnił, kto do niego zadzwonił i co było tak ważne, że Franciszek nie mógł poczekać do końca audiencji.

Warto odnotować, że nie jest to pierwsza taka sytuacja. W 2021 roku Franciszek odebrał swój telefon podczas audiencji generalnych w sierpniu i grudniu. W marcu tego roku zauważono też, że rozmawia przez komórkę jadąc na nią papamobilem. Co ciekawe Franciszek w przeszłości kilka razy krytykował uzależnienie wiernych od telefonów.

Źródło: Autor:
Fot. PAP/EPA/CLAUDIO PERI

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij