Najnowsze wiadomości z kraju

Wpadka australijskiej telewizji. Z premiera Morawieckiego zrobili mistrza olimpijskiego

O wtorkowej eksplozji w Przewodowie mówiły nie tylko polskie, ale i światowe media. Dziennikarze australijskiej telewizji popełnili jednak w tej sytuacji kuriozalny błąd. Pomylili premiera Mateusza Morawieckiego z polskim mistrzem olimpijskim.

We wtorek doszło do eksplozji w Przewodowie w powiecie hrubieszowskim. Oficjalnie wiadomo, że wyniku tego zdarzenia zginęły dwie osoby. Nie wyjaśnione jednak jest to, skąd wystrzelono rakietę, która uderzyła w terytorium Polski.

„Nie mamy absolutnie żadnej wskazówki lub poszlaki, która by nam pozwalała twierdzić, że był to atak na Polskę, że ta rakieta została intencjonalnie skierowana po to, żeby uderzyła w terytorium Polski, najprawdopodobniej był to nieszczęśliwy wypadek” – oświadczył prezydent Andrzej Duda.

Dodał, że rakieta, która spadła wczoraj na terytorium Polski to najprawdopodobniej pocisk produkcji rosyjskiej z lat 70. Podkreślił przy tym, że nie ma dowodów, że została wystrzelona przez Rosję.

„Jest wysokie prawdopodobieństwo, że była to rakieta ukraińskiej obrony” – zaznaczył.

O zdarzeniu w Przewodowie mówią światowe media m.in. w Australii. Informacje na temat uderzenia rakiety na terytorium Polski przekazywała tamtejsza stacja ABC News. Jednak doszło przy tym do kuriozalnej błędu. Dziennikarka pomyliła polskiego premiera Mateusza Morawieckiego z mistrzem olimpijskim Mateuszem Kusznierewiczem.

„Polski premier Mateusz Kusznierewicz zwołał pilne spotkanie rządu” – powiedziała dziennikarka.

Mateusz Kusznierewicz to polski żeglarz, który odnosił sukcesy na arenie międzynarodowej. Zdobył złoty medal igrzysk olimpijskich w Atlancie w 1996 roku. Z kolei z IO w Atenach w 2004 roku przywiózł brązowy krążek.

Polski żeglarz jest również indywidualnym mistrzem świata z 1998 i 200 roku. Trzykrotnie stawał na drugim miejscu podium mistrzostw świata (1999, 2001, 2002) oraz został mistrzem Europy z 2000 i 2004 roku. W cyklu Pucharu Świata Kusznierewicz triumfował ponad trzydzieści razy.

Źródło: stefczyk.info/na podst.RadioZet Autor: MS
Fot. PAP
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij