Najnowsze wiadomości z kraju

Woził tablicę rejestracyjną za szybą, bo… psuła mu wygląd auta

Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego ukarali mandatem w wysokości 500 zł kierowcę, który zdjął tablicę rejestracyjną z samochodu i wsadził ją za szybę. Jak oznajmił funkcjonariuszom, zrobił tak, ponieważ tablica “psuła” wygląd jego samochodu – poinformowała w piątek podinsp. Małgorzata Barska z KMP w Zielonej Górze.

Do tej sytuacji doszło w czwartek (14 września). Patrol drogówki zauważył samochód, który nie miał tablicy rejestracyjnej w przeznaczonym do tego miejscu. Ta leżała na podszybiu.Podczas kontroli od 45-letniego kierowcy policjanci usłyszeli, że poprawnie zamontowana tablica nie pasuje do jego samochodu, gdyż nie ma na nią konstrukcyjnie przeznaczonego miejsca.

“Co ciekawe, zaledwie godzinę wcześniej odzyskał on dowód rejestracyjny, który policjanci zatrzymali mu pięć dni wcześniej za niezgodnie z przepisami przyciemnione szyby, zbyt głośną pracę układu oddechowego oraz za… brak tablicy rejestracyjnej” – powiedziała Barska.

Dodała, że policjanci ponownie nie podzielili gustów kierującego i ukarali go mandatem karnym w wysokości 500 zł. Do tego, chcąc uniknąć ponownego zatrzymania dowodu rejestracyjnego, musiał on zamocować tablicę w odpowiednim miejscu – na początek na tzw. trytytki. Zobowiązał się również, że następnego dnia na pewno zamocuje ją na stałe.

Źródło: PAP Autor: Marcin Rynkiewicz
Fot. KMP Zielona Góra

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij