Najnowsze wiadomości z kraju

Wojskowy śmigłowiec zgubił zapalnik przy granicy z Białorusią

Dowództwo Generalne Wojska Polskiego poinformowało, że jeden z śmigłowców pilnujących granicy z Białorusią zgubił zapalnik od jednego z pocisków. Obecnie trwają jego poszukiwania.

Po incydencie z białoruskimi helikopterami, które naruszyły polską przestrzeń powietrzną nad Białowieżą, wojsko skierowało tam dodatkowe śmigłowce Mi-24 i W-3 Sokół. Poinformowano o tym 3 sierpnia.

Do incydentu doszło we wtorek. Po locie patrolowym przy granicy z Białorusią zauważono, że w jednym z pocisków brakuje zapalnika. Najprawdopodobniej wypadł podczas lotu. Obecnie trwają jego poszukiwania. Zgubiony zapalnik ma ok. 11 cm długości.

Wojsko twierdzi, że zgubienie zapalnika podczas lotu nie jest niczym nadzwyczajnym, do podobnych incydentów dochodziło np. w Afganistanie. Uspokajają, że zapalnik ma liczne zabezpieczenia i nie stanowi zagrożenia. „Niemniej w przypadku kontaktu z nim prosimy o oznaczenie miejsca jego odnalezienia i powiadomienie najbliższej jednostki wojskowej lub policji” – napisali.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Polsat News Autor: WM
Fot. Cezary Piwowarski CC BY-SA 3.0

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij