Najnowsze wiadomości ze świata

Wojna ideologiczna w siedzibie Facebooka. Pracownicy mają dość „politycznej monokultury” Zuckenberga

Od kilku dni w siedzibie jednego z największych portali społecznościowych trwa spór. Pomimo zapewnień, iż Facebook jest neutralny politycznie oraz ideologicznie, sama praca w nim już tak nie wygląda. Mark Zuckenberg zdaniem części pracowników ma nie tolerować innych, niż lewicowych ideologii. 
Jesteśmy polityczną monokulturą, która nie toleruje odmiennych poglądów– brzmi wpis Briana Amerige, współzałożyciela grupy „FB’ers for Political Diversity” sprzeciwiającej się polityce prowadzonej przez Zuckenberga wewnątrz firmy. Inicjatywa zebrała już blisko 100 zwolenników nazywanych „konserwatywną częścią Facebooka”.
Zgodnie z relacją członków grupy zaostrzony nacisk ideologiczny Zuckerberga miał rozpocząć po wygranych wyborach przez Donalda Trumpa. Równocześnie został zamknięty facebookowy czat „Facebook Anon” w którym wypowiadali się zwolennicy obecnego prezydenta USA. Zgodnie z oświadczeniem zarządu portalu społecznościowego powodem zamknięcia czatu miało być łamanie standardów strony. Jak jednak ustalił „Business Insider” powodem decyzji było…zaniepokojenie zarządu.

JD/ DailyCaller/ w Sensie

fot. Flickr

Polecane artykuły

0 0

Strażakom spłonął wóz strażacki

0 0

Na wojskowej uczelni doszło do eksplozji. Są ranni żołnierze

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij