Najnowsze wiadomości z kraju

Wojciech Szczurek po raz szósty wygrywa w Gdyni

Po zliczeniu głosów ze zdecydowanej większości obwodowych komisji wyborczych wynika, że Wojciech Szczurek został po raz kolejny wybrany na prezydenta Gdyni, uzyskując około 70-procentowe poparcie.

Miejska Komisja Wyborcza w Gdyni przyjęła jak dotąd protokoły ze 104 spośród 118 obwodowych komisji wyborczych.

Własne informacje w tym zakresie zbierał też sztab wyborczy Szczurka.

 Jak poinformował PAP Paweł Brutel, pełnomocnik wyborczy KWW Wojciecha Szczurka Samorządność, na podstawie danych opartych na wynikach wyborów pochodzących “ze zdecydowanej większości obwodowych komisji wyborczych” Szczurek uzyskał około 70-procentowe poparcie.

Jeśli oficjalne wyniki potwierdzą szacunkowe dane, 55-letni Wojciech Szczurek, z wykształcenia doktor nauk prawnych, będzie rządził Gdynią po raz szósty z rzędu. Podobnie jak we wcześniejszych wyborach, bezpartyjny Szczurek startował z własnego komitetu Samorządność.

W tegorocznych wyborach Szczurek miał czterech konkurentów, którzy także walczyli o fotel prezydenta Gdyni: wystawionego przez PiS posła Marcina Horałę, swojego długoletniego współpracownika i wiceszefa gdyńskiej Rady Miasta – Zygmunta Zmudę-Trzebiatowskiego (na początku 2018 r. odszedł z “Samorządności” i startował jako kandydat Wspólnej Gdyni), Łukasza Kowalczuka wystawionego przez komitet Marzę o Gdyni oraz Marcina Strzelczyka reprezentującego SLD.

Źródło: Autor:
Fot. wikipedia

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij