Najnowsze wiadomości ze świata

Woda odsłoniła makabryczny widok. Na posesji znaleziono zwłoki 500 koni

Władze australijskiego stanu Nowa Południowa Walia i lokalna policja wszczęły szeroko zakrojone śledztwo po tym, jak na terenie jednej z posiadłości odkryto stos ok. 500 martwych koni w różnych stadiach rozkładu — podał w środę publiczny nadawca ABC.

Makabrycznego odkrycia dokonano w wyschniętym korycie potoku na terenie jednej z posiadłości leżącej w oddalonym o ok. 460 km na zachód od Sydney mieście Wagga Wagga.

Władze otrzymały pierwsze niepokojące sygnały ok. ośmiu tygodni temu – piszą lokalne media, cytując Petera Thomspona, przewodniczącego rady miasta. Śledczy odwiedzili miejsce miesiąc później.

“Myślę, że to dość trudne, gdy widzi się 500 [końskich zwłok]” – powiedział Thompson, który był na miejscu.

“Jeden stos liczył 200 sztuk, a następnie dokonaliśmy szacunkowych obliczeń na innych stosach w różnych miejscach na terenie całej posiadłości” – relacjonuje Thompson.

Urzędnik zaznacza, że nieznani sprawcy usiłowali zatuszować bestialski proceder.

“Podjęto próbę przykrycia tych koni ziemią (…) w dniach poprzedzających nasz przyjazd” – zaznacza Thompson.

Nie jest jasne, jak długo trwała rzeź, ponieważ poziom rozkładu zwłok był różny, “z niektórych koni pozostały jedynie szkielety, podczas gdy inne wyglądały na zabite stosunkowo niedawno” – czytamy w oświadczeniu rady miasta.

ABC poinformowała za urzędem ds. żywności stanu Nowa Południowa Walia, że miejsce to mogło być nielegalną rzeźnią, gdzie dokonywano uboju koni na żywność dla zwierząt.

Policja i inne agencje rządu stanowego rozpoczęły zbieranie dowodów pod kątem możliwości popełnienia przestępstwa.

Źródło: PAP Autor: krp/ adj/
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij