Najnowsze wiadomości ze świata

Włosi przedłużyli lato do końca października. “Uwzględniliśmy zmiany klimatyczne i co za tym idzie wydłużenie sezonu letniego”

Rada miasta Neapolu zatwierdziła przedłużenie otwarcia plaż aglomeracji do 31 października. Na plażach pozostanie cała infrastruktura: parasole, leżaki, boiska do gry w siatkówkę, otwarte bary, będą też ratownicy – napisał w niedzielę portal NapoliTime.it.

Celem przedłużenia sezonu, wyjaśniła rada miasta, “jest zachęcanie do zbiorowego korzystania z linii brzegowych aglomeracji w sposób bezpieczny i z poszanowaniem związanych z tym zasobów środowiska”.

“Uwzględniliśmy zmiany klimatyczne i co za tym idzie wydłużenie sezonu letniego” – powiedzieli radni Teresa Armato z komisji do spraw turystyki i Enrico Cosenza z komisji do spraw morza.

Najbardziej zadowoleni z tej decyzji są dzierżawcy plaż. Mario Morra, dzierżawca kąpieliska Elena i przedstawiciel włoskiego związku dzierżawców plaż, podziękował administracji miejskiej za “wydłużenie o miesiąc nadmorskiego sezonu turystycznego w Neapolu”.

Źródło: PAP Autor:
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij