Najnowsze wiadomości ze świata

Włoscy turyści uciekli z restauracji nie płacąc. Niecodzienna reakcja premier Meloni

Grupa turystów z Włoch uciekła z albańskiej restauracji nie płacąc rachunku. Premier Georgia Meloni zdecydowała, że rząd zapłaci go za nich.

Zdarzenie miało miejsce w mieście Berat. Czterech turystów z Włoch zamówiło jedzenie za ok. 80 euro. Po jego zjedzeniu wybiegli z restauracji nie płacąc rachunku. Jej właściciel powiedział, że nigdy wcześniej nie spotkał się z taką sytuacją. Dodał, że wcześniej Włosi chwalili nawet podane im jedzenie.

Nagranie z monitoringu przedstawiające ich ucieczkę błyskawicznie rozeszło się po mediach społecznościowych, temat podjęły też albańskie media. Premier Albanii Edi Rama opowiedział o tej sytuacji Meloni podczas spotkania dwustronnego, które miało miejsce podczas jej urlopu w tym kraju. Rama powiedział mediom, że Meloni nie była zachwycona postępowaniem swoich rodaków. Miała zrobić zbolałą minę, po czym zwróciła się do ambasadora Włoch, aby ten „poszedł i zapłacił rachunek za tych idiotów” i wydał odpowiednie oświadczenie. „Włochy nie mogą tracić w ten sposób szacunku” – miała powiedzieć.

Ambasada Włoch potwierdziła, że zapłacili już ten rachunek. „Włosi szanują przepisy i spłacają swoje długi, i mamy nadzieję, że tego typu epizod już się nie zdarzy” – napisała w oświadczeniu.

Źródło: Autor:
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij