Wiadomości sportowe z kraju i świata

Władze zamieszane w seksaferę. Najpierw gwałcili, a potem wypłacali ofiarom pieniądze

Władze kanadyjskiej federacji hokeja na lodzie (Hockey Canada) podały się do dymisji. To pokłosie seksafery z udziałem związkowców, którzy mieli dopuszczać się gwałtów, a następnie wypłacać ofiarą „rekompensaty”.

O ustąpieniu związkowców ze stanowisk poinformowały we wtorek same władze kanadyjskiej federacji hokeja na lodzie. Rezygnację złożył prezes Scott Smith wraz z całym zarządem. W oficjalnym komunikacie przekazano, że „uznano pilną potrzebę nowego przywództwa i świeżych perspektyw”.

W maju pojawiły się pierwsze doniesienia o próbie ukrycia domniemanego przypadku gwałtu zbiorowego z udziałem ośmiu zawodników narodowej drużyny juniorów w 2018 roku. Zarzuty w tej sprawie wysunęła 24-letnia kobieta. Jednak federacji udało się osiągnąć z nią porozumienie finansowe.

W mediach pojawiły się również informacje o dwóch tajnych funduszach należących do Hockey Canada. Miały być one wykorzystywane do wypłat rekompensat ofiarom napaści seksualnych.

Za swoje działania federacja była krytykowana przez polityków. „Czas ich odejścia” – mówił w ubiegłym tygodniu premier Kanady Justin Trudeau. Z kolei minister sportu Pascal St-Onge pozytywnie zareagowała na komunikat dotyczący dymisji władz Hockey Canada. „To dobra decyzja i pierwszy krok do przywrócenia zaufania Kanadyjczyków” – oświadczyła polityk.

W ostatnich dniach wielu sponsorów zrezygnowało z finansowania kanadyjskiej federacji hokeja na lodzie. To m.in. sieć barów kawowych Tim Hortons, Nike czy Scotiabank.

Źródło: stefczyk.info/na podst.RadioZet Autor: MS
Fot. pixabay

Polecane artykuły

0 0

Strażakom spłonął wóz strażacki

0 0

Na wojskowej uczelni doszło do eksplozji. Są ranni żołnierze

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij