Najnowsze wiadomości ze świata

Władze zachęcają więźniów do szczepień paczkami żywnościowymi i…wizytami kobiet

Władze Nowego Jorku martwią się, że populacja zaszczepionych więźniów jest zbyt niska. Aby zachęcić ich do szczepień postanowili rozpocząć program, w którym na zaszczepionych czekają atrakcyjne nagrody.

COVID od początku był problemem w amerykańskich więzieniach. Zwykle są one bowiem przepełnione i zachowanie w nich dystansu społecznego jest niemożliwe. Nieco pomogło przeniesienie części więźniów, którzy popełnili drobniejsze przestępstwa i którym kończyły się wyroki do aresztów domowych, ale pandemia chińskiego wirusa i tak zbierała swoje żniwo wśród więźniów i strażników.

Stan Nowy Jork nie był tutaj wyjątkiem. Do czwartku COVID zdiagnozowano w nim u 6603 więźniów i 5175 pracowników więzień. 35 więźniów i ośmiu pracowników straciło przez niego życie. Władze stanowe martwią się tym, że więźniowie nie palą się do szczepień. Tylko 45% nowojorskich więźniów przyjęło szczepionkę, w porównaniu z ponad 70% zaszczepionych na wolności. Aby ich przekonać postanowiły więc wprowadzić nagrody dla zaszczepionych.

Według listu p.o. komisarza ds. więziennictwa Anthoniego Annuciego, który trafił do nowojorskich więźniów, pięciu w pełni zaszczepionych więźniów w każdym z 50 nowojorskich więzień dostanie paczki żywnościowe. Te będą składały się z najpopularniejszych produktów sprzedawanych w więziennych sklepikach a ich wartość to ok. 75 dolarów każda. Dodatkowo po zakończeniu kampanii szczepień władze wybiorą sześć więzień: dwa duże, dwa średnie i dwa małe – w których największy procent więźniów przyjął szczepionki. W nagrodę zostanie w nich zorganizowany grill dla więźniów.

Na tym jednak nie koniec. Annucci poinformował więźniów, że we wrześniu ruszy ponownie „program łączenia rodzin”, ale jeżeli ktoś będzie chciał z niego skorzystać, to do wcześniejszych wymagań jak np. dobre sprawowanie dołączy również wymóg bycia w pełni zaszczepionym. „Program łączenia rodzin” to używane w Nowym Jorku określenie na tzw. mokre wizyty lub wizyty małżeńskie, podczas których więźniowie mogą spędzić 2-3 dni w specjalnej przyczepie kempingowej ze swoją żoną lub partnerką.

Także Nowojorczycy, którzy nie złamali prawa, mogą liczyć na nagrody za szczepienia. Ich wartość jest „nieco” wyższa – wśród nagród w nowojorskiej loterii szczepionkowej są między innymi pełne stypendia uniwersyteckie czy nagrody pieniężne o wartości 5 milionów dolarów. a

Źródło: Stefczyk.info na podst. Fox News Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij