Najnowsze wiadomości ze świata

Władze w Estonii przejęły drony kupione w ramach zbiórki dla rosyjskiej armii i… przekazały je Ukrainie

Estońskie służby bezpieczeństwa wewnętrznego (KAPO) poinformowały, że przejęły drony od mężczyzny, który kupił je za pieniądze ze zbiórki na pomoc rosyjskiej armii, a skonfiskowany sprzęt przekazały ukraińskiej armii.

“Pamiętacie drony, które skonfiskowaliśmy osobie, próbującej przekazać je dla rosyjskiej inwazji na Ukrainę? Cóż, te drony dotarły na Ukrainę. Ale w odpowiedni sposób i po właściwej stronie frontu” – napisały KAPO na Twitterze (https://tinyurl.com/2p8jr3he).

W lipcu sąd okręgowy w Harju skazał na cztery miesiące więzienia oraz osiem miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu 43-letniego mężczyznę o imieniu Władimir. 11 maja opublikował on wpis na portalu społecznościowym VK, w którym poinformował, że zamierza wesprzeć Rosję w walce z Ukrainą, kupując dla niej drony – przypomniał w środę portal ERR News.

Mężczyzna poprosił o udział w zbiórce, a ze zebrane datki kupił trzy drony. Został zatrzymany na estońsko-rosyjskim przejściu granicznym Koidula, gdy próbował dostarczyć sprzęt rosyjskiemu wojsku.

Estoński sąd uznał Władimira za winnego świadomego popierania aktów agresji popełnionych przez obce państwo.

Źródło: (PAP) Autor: kjm/ akl/
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij