Najnowsze wiadomości ze świata

Wieżowiec stanął w płomieniach, ludzie skakali z 12. piętra

Dwie osoby zginęły, próbując uciec z płonącego mieszkania na 12 piętrze berlińskiego wieżowca – informuje portal dziennika „Bild”. Do zdarzenia doszło w piątek po południu.

Pożar wybuchł najprawdopodobniej na 10 piętrze w wieżowcu przy Lindenstrasse w berlińskiej dzielnicy Kreuzberg.

„Co najmniej dwóch lokatorów wyskoczyło z mieszkania, ponosząc śmierć” – podał „Bild”. Jak potwierdził rzecznik straży pożarnej, na miejscu podjęto próbę reanimacji dwojga lokatorów, ale wysiłki ratowników okazały się bezskuteczne.

Według informacji „Bilda” lokatorami byli mężczyzna i kobieta, którzy trzymali się poręczy balkonu mieszkania na 12. piętrze przez około 20 minut, zanim spadli. „W tym momencie poduszka bezpieczeństwa straży pożarnej była tylko częściowo przygotowana, zatem nie była w stanie wystarczająco zamortyzować uderzenia” – podkreślił „Bild”.

Pozostałych mieszkańców budynku udało się bezpiecznie ewakuować – potwierdziły służby ratunkowe. W akcji gaśniczej brało udział ponad stu strażaków.

Źródło: PAP Autor: PAP
Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij