Najnowsze wiadomości ze świata

Więzień w pracy magisterskiej przyznał się do trzech zbrodni, za które nie został skazany

33-latek, odbywający karę więzienia w Kalabrii na południu Włoch, obronił tam z wyróżnieniem pracę magisterską z socjologii, w której przyznał się do udziału w trzech zabójstwach mafijnych, za jakie nigdy nie został skazany – podała w piątek prasa. O kopię pracy wystąpiła prokuratura do walki z mafią.

Dzienniki „La Repubblica” i „Il Mattino” poinformowały, że obrona odbyła się w zakładzie karnym w Catanzaro, gdzie więzień Catello Romano odbywa kilka kar, w tym 30 lat pozbawienia wolności za zabójstwo radnego centrolewicy w 2009 roku niedaleko Neapolu. Zbrodnia ta została opisana w pracy magisterskiej skazanego, zatytułowanej „Przestępcza fascynacja”. Wyznał, że wszedł na drogę przestępczości zorganizowanej zafascynowany filmem o bossie neapolitańskiej mafii – kamorry oraz innymi mafiosami.

Romano ujawnił ponadto, że po tym, gdy jako młody człowiek przyłączył się do klanu kamorry, należał do zbrojnej formacji, która w 2008 roku w odstępie kilku tygodni zabiła w dwóch zamachach trzy osoby. Absolwent socjologii wyjawił szczegóły tych zbrodni, których okoliczności nie były dotąd znane.

Pierwszy z zamachów, w którym zginęło dwóch mężczyzn, opisał jako „najstraszniejsze, najbardziej traumatyczne i niepowetowane wydarzenie” jego życia. Dodał, że do drugiego człowieka strzelał świadom tego, że jest on niewinny.

Ze względu na zawarte szczegóły nierozwikłanych dotąd zabójstw o kopię pracy magisterskiej, wyróżnionej najwyższą oceną i nagrodą wystąpiła neapolitańska prokuratura do walki z mafią.

Źródło: PAP Autor: Z Rzymu Sylwia Wysocka
Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij