Najnowsze wiadomości z kraju

“Wielkie problemy” posłów opozycji. Nie uwierzycie, co im przeszkadza podczas obrad Sejmu

Politycy opozycji przekonują, że wbrew temu co sądzą wyborcy, praca w Sejmie nie należy do najprzyjemniejszych. Przecież poselskie diety nie należą do najwyższych, ceny w sejmowym bufecie porażają to jeszcze czasem trzeba zarywać noce podczas nocnych posiedzeń. Jednak nie to jest najgorsze dla posłanki Joanny Muchy, kiedyś minister sportu w rządzie Tuska, dziś posłankę z klubu Szymona Hołowni.

Swoim wyznaniem Mucha podzieliła się w programie “Graffiti” na antenie Polsatu. Według niej parlamentarzyści naszego Sejmu chorują na skutek “rozkręconej do granic możliwości klimatyzacji”.  Posłanka przyznała, że trzeba to zmienić, bo to pozwoli zaoszczędzić nam energię i korzystnie wpłynie na zdrowie posłów.

Była minister nie ma wątpliwości, że oszczędzanie energii jest niezbędne podczas obecnego kryzysu energetycznego i Polska wzorem innych państw powinna przyłożyć do tego dużą wagę

– Zaoszczędzona energia to ta, która jest najtańsza, i która najmniej zanieczyszcza środowisko – tłumaczyła Mucha i zaproponowała, by zgodnie z zaleceniami Unii Europejskiej “ściąć energię zużywaną w szczycie o 5 proc”.

– Energia produkowana w szczycie jest najdroższa i najbrudniejsza. Ścięcie energii produkowanej w szczycie, w praktyce oznacza przeniesienie procesu produkcji na noc, czyli rozłożenie go bardziej równomiernie w ciągu doby – przekonywała posłanka.

Joanna Mucha ma także radę dla Polaków na nadchodzącą jesień i zimę:

– Wszyscy musimy nabyć nieco cieplejsze ubrania i przygotować się, że w niektórych miejscach będzie o kilka stopni mniej – stwierdziła.

O jakie miejsca chodzi, nie wiemy.

Źródło: Autor:
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Strażakom spłonął wóz strażacki

0 0

Na wojskowej uczelni doszło do eksplozji. Są ranni żołnierze

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij