Najnowsze wiadomości ze świata

Wielkie dyktando na Polach Elizejskich. Rekord świata pobity

Rekord świata w pisaniu dyktanda został w niedzielę pobity przez Francuzów. Na Polach Elizejskich zebrało się w tym celu 1397 osób, które sprawdziły swoją znajomość języka francuskiego.

W niedzielę o godzinie 13:30 na Polach Elizejskich odbyło się dyktando z języka francuskiego. Był to zarazem największy test językowy na świecie. Nowy rekord uczestników, który ustanowiono w Paryżu wynosi 1397 osób. Udział w wydarzeniu wzięły osoby w różnym wieku.

Taki wynik zapisano w Księdze Rekordów Guinnessa, jednak organizatorzy zapewniają, że wszystkich osób, które brały udział w imprezach językowych tego dnia było ponad 5 tys.

W niedzielę odbywały się także dwa inne dyktanda. Jednemu, które określono jako sportowe, przewodniczył zastępca mera Paryża ds. sportu. Z kolei drugi „współczesny” test, prowadziła pisarka Katherine Pancol.

Tekst głównego dyktanda, którego wynik trafił do Księgi Rekordów Guinnessa, trzymany był w tajemnicy do ostatniej chwili. Uczestnicy zmierzyli się z fragmentem „Listów z mojego młyna” autorstwa Alphonse’a Daudet’a. Tekst trzykrotnie wyrecytował dziennikarz Augustin Trapenarda.

Źródło: stefczyk.info/na podst.polsatnews Autor: MS
Fot. PAP/EPA

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij