Wiadomości gospodarcze z kraju i świata

Wielki sukces aukcji koni w Janowie Podlaskim

Letnia aukcja koni arabskich w Janowie Podlaskim zakończyła się sukcesem. Większość koni sprzedano powyżej cen minimalnych.

Podczas aukcji w stadninie w Janowie Podlaskim wystawiono na sprzedaż 22 zwierzęta. Sprzedano 16 z nich, a nabywcy zapłacili za nie łącznie 324,5 tys. euro. Prezes Polskiego Klubu Wyścigów Konnych Krzysztof Kierzek poinformował, że zdecydowana większość koni została sprzedana powyżej, „a nawet czasami znacznie powyżej”, cen minimalnych.

Najwyższą cenę osiągnęła siwa klacz Apolonia ze stadniny w Michałowie, nabywca z Belgii zapłacił za nią 75 tys. dolarów. Drogo poszły także Editoria z Michałowa (35 tys. euro) i Bella La Fuerte od prywatnego hodowcy (34 tys. euro). W aukcji wzięło udział ponad 40 kupujących, m.in. z Turcji, Belgii, Portugalii, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Polski.

Aukcja Summer Sale była finałem czterodniowego wydarzenia w stadninie w Janowie. W niedzielę w jego ramach odbyła się także aukcja Pride of Poland. Wystawiono na niej 24 konie arabskie – 22 klacze i 2 ogiery. Sprzedano 14 koni za łączną kwotę 2,1 mln euro. Rekordową cenę, aż 810 tys. euro, osiągnęła 5-letnia klacz Esmera ze stadniny w Michałowie, którą nabył obywatel Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Źródło: Stefczyk.info na podst. PAP Autor: WM
Fot. PAP/Karol Zienkiewicz

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij