Najnowsze wiadomości ze świata

Wielka zmiana w Niemczech. Merkel rezygnuje z funkcji przewodniczącej CDU

CDU czekają spore zmiany i nowe otwarcie. Przewodnicząca tego ugrupowania, Angela Merkel, zapowiedziała, iż w najbliższych wyborach nie będzie się ubiegać o ponowne objęcie stanowiska lidera partii. Jak jednak sama przyznaje, zamierza pozostać na stanowisku kanclerz Niemiec.

Informację przekazuje niemiecka agencja prasowa dpa. Merkel dotychczas zawsze łączyła obydwie funkcje jako lidera partii i kraju, nieprzerwanie od 2005 roku, kiedy po raz pierwszy została powołana na stanowiska kanclerza zachodniego sąsiada Polski.

Jednak podczas poniedziałkowego posiedzenia CDU Merkel zapowiedziała, iż ustępuje z kandydowania na lidera politycznego ugrupowania. Oficjalnym powodem miał być wynik wyborów landowych w Hesji, gdzie co prawda ugrupowanie Merkel wygrało, ale jej poparcie w stosunku do wyborów sprzed 5 lat zmalało o 10 punktów procentowych. Nie da się tez ukryć, że coraz mniej korzystne sondaże powodują niewesołe nastroje w CDU.

Źródło: TVP Info Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij