Najnowsze wiadomości z kraju

Wielka inwestycja w infrastrukturę drogową. Premier: zmniejszenie liczby wypadków drogowych jest naszym proprytetem

Jednym z priorytetów rządu jest zmniejszenie liczby wypadków drogowych i ofiar; będziemy budować bezpieczną infrastrukturę drogową – oświadczył we wtorek premier Mateusz Morawiecki.

Program przebudowy skrzyżowań na drogach krajowych, doświetlania przejść dla pieszych służy właśnie realizacji tego priorytetu – stwierdził Morawiecki, mówiąc o przyjętym przez rząd programie budowy bezpiecznej infrastruktury drogowej.

„Budujemy obwodnice, budujemy autostrady, drogi szybkiego ruchu, ale też przebudowa w wielu miejscach naszej Ojczyzny dróg krajowych, i nie tylko, objęta będzie szczególnym priorytetem rządu w najbliższych 2-3 latach” – oświadczył Morawiecki.

Jak dodał, jest przekonany, że program doprowadzi do zmniejszenia liczby wypadków. “Będziemy oświetlali i doświetlali przejścia drogowe, oddzielali ruch pieszych od pojazdów, poprawiali widoczność na skrzyżowaniach i redukowali liczbę punktów kolizyjnych” – tłumaczył Morawiecki.

– Nie ma kierowców, którzy nie popełniają błędów, ale jesteśmy w stanie zbudować taką infrastrukturę drogową, która zmniejszy pojawienie się tych błędów i ograniczy ich tragiczne skutki – przekonywał szef rządu.

Przyjęty we wtorek przez rząd Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej zakłada, że do roku 2024 na poprawę bezpieczeństwa na drogach krajowych rząd wyda 2,5 mld zł – poinformował podczas konferencji prasowej minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

“Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej został we wtorek na posiedzeniu Rady Ministrów przyjęty. (…) Efektem tego w najbliższych latach to wydatkowane tylko na drogi krajowe 2,5 mld zł, 625 mln zł rocznie” – powiedział Adamczyk.

Z wypowiedzi ministra wynika, że dzięki programowi zostanie w nowoczesny sposób oświetlona większość z 11 tys. przejść dla pieszych. Dodał, że w Ministerstwie Infrastruktury przygotowano już szczegółowe wytyczne, w jaki sposób przejścia mają być oświetlone

Źródło: Autor:
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij