Najnowsze wiadomości z kraju

Więcej branż ma być objętych pomocą w ramach tarczy 6.0. Senat przyjął stosowne poprawki

Senat w sobotę zgłosił kilkaset poprawek do ustawy wprowadzającej tzw. tarczę 6.0. Zaproponowane zmiany rozszerzają zakres podmiotów, które będą mogły skorzystać z pomocy rządu w zw. z COVID-19. Chodzi m.in. o firmy założone po 30 listopada 2019 r.

Za podjęciem uchwały wraz z poprawkami zagłosowało 97 senatorów, żaden nie był przeciw, ani nie wstrzymał się od głosu. Teraz nowela ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw – nazywana tarczą 6.0 – trafi ponownie pod obrady Sejmu.

Na ok. 470 poprawek zgłoszonych do ustawy senatorowie w sobotę poparli kilkaset z nich.

Zmiany jakie zyskały poparcie wyższej izby parlamentu dotyczyły przede wszystkim rozszerzenia grona branż-firm jakie będą mogły się ubiegać o pomoc rządu w związku z pandemią koronawirusa. Dotyczyło to m.in. firm z szeroko pojętej branży artystycznej, kulturalnej, turystycznej. Chodziło np. o przewodników, czy pracowników muzeów.

Zgodnie z jedną z popartych poprawek, pomocą państwa mają być objęte także firmy, które szczególnie ucierpiały z powodu COVID-19 i rozpoczęły swoją działalność po 30 listopada 2019 r. Chodzi tu o przyznanie świadczenia na rzecz ochrony miejsc pracy ze środków Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych.

Źródło: PAP Autor: mick/ krap/
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij