Najnowsze wiadomości z kraju

Wicepremier Jacek Sasin: chcemy zapewnić Polakom bezpieczeństwo energetyczne

– Dialog to podstawa. Deklaruję, że jesteśmy na niego otwarci. Chodzi o to, by konstruktywnie rozmawiać, tak szukać najlepszych rozwiązań i w ten sposób osiągnąć porozumienie – mówi wicepremier Jacek Sasin.

Minister Aktywów Państwowych spotkał się ze związkowcami „Solidarności” branży energetycznej, którzy protestowali w Warszawie. Przyjął od nich petycję. Wicepremier podkreśla, że w resorcie zostały przygotowane dwa duże programy, które dotyczą transformacji górnictwa węgla kamiennego oraz energetyki.

– Zmiany, które proponujemy wynikają z tego, co dzieje się wokół Polski i polityki klimatycznej, jaka prowadzi UE. Nie możemy na to zamykać oczu – podkreśla. – Nie wyobrażam sobie, by wprowadzać te zmiany bez dialogu.

Minister Aktywów Państwowych zwraca przy tym uwagę, że proces transformacji energetycznej jest nieuchronny, ale nie może to być dzika transformacja. Podkreśla, że musi ona być skoordynowana.

– Chcemy zapewnić bezpieczeństwo energetyczne Polakom, ale też bezpieczeństwo ekonomiczne pracowników sektora – dodaje.

Artur Soboń, wiceminister aktywów państwowych informuje zaś, że w ramach Rady Dialogu Społecznego ze stroną społeczną rozpoczynają się rozmowy na temat zabezpieczenia pracowników energetyki w procesie transformacji tej branży.

– Byliśmy, jesteśmy i będziemy otwarci na dialog, bo tylko w ten sposób można wypracowywać najlepsze rozwiązania, które są odpowiedzią na wyzwania, jakie przed nami stoją – mówi Jacek Sasin.

Źródło: Autor:
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij