Najnowsze wiadomości z kraju

Wiceminister sprawiedliwości o głodówce Mariusza Kamińskiego: „Każdy ma prawo nie jeść i nie pić”

Maria Ejchart, wiceminister sprawiedliwości na briefingu prasowym odniosła się do sprawy doprowadzenia do zakładu karnego posłów Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. Polityk komentowała także rozpoczęcie protestu głodowego przez posła Kamińskiego.

— Każdy ma prawo nie jeść i nie pić. To jest decyzja indywidualna, jest w tym względzie prawo do wolności — mówiła wiceminister Ejchart.

Co wymaga podkreślenia, wiceminister Ejchart to była żona Jacka Dubois, w przeszłości adwokata m. in. mafii pruszkowskiej i Donalda Tuska.

To właśnie jej były mąż był pełnomocnikiem oskarżycieli posiłkowych w sprawie “afery gruntowej”.

Wcześniej Mariusz Kamiński wydał oświadczenie, w którym zapowiedział protest głodowy. Były szef CBA został zatrzymany z Maciejem Wąsikiem w Pałacu Prezydenckim. Policja weszła do niego pod nieobecność prezydenta Dudy, który odbywał spotkanie z liderką białoruskiej opozycji. Media informują, że chciał wrócić do pałacu, ale jego limuzyna została zablokowana przez autobus miejski.

Teraz Kamiński rozpoczął protest głodowy. Poinformował o tym w liście do ministra sprawiedliwości, Adama Bodnara.

– Oświadczam, że skazanie mnie za walkę z korupcją oraz podjęcie bezprawnych działań dot. pozbawienia mnie mandatu poselskiego, traktuję jako akt zemsty politycznej. Jako więzień polityczny od pierwszego dnia mojego osadzenia rozpoczynam protest głodowy – napisał.

Źródło: Autor:
Fot.
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij