Najnowsze wiadomości z kraju

Wiatr zerwał dach ze szkoły. Uczniowie mają przyspieszoną przerwę świąteczną

Silny wiatr na pomorzu zniszczył dach szkoły w miejscowości Włynkówko. Ze względu na to, że budynek stracił 80 proc. zadaszenia, dyrekcja odwołała piątkowe lekcje w placówce.

Według oficjalnych informacji pomorscy strażacy interweniowali 104 razy w związku z silnym wiatrem, który od czwartku ogarnął województwo pomorskie.

Od czwartku od godz. 8 strażacy z woj. pomorskiego interweniowali 104 razy – przekazał w piątek rano dyżurny stanowiska Kierowania Komendanta Wojewódzkiego PSP.  Najwięcej interwencji miało miejsce w powiecie słupskim – 23. 15 razy strażacy interweniowali w powiecie kartuskim, a 14 w wejherowskim. Działania strażaków skupiały się głównie na usuwaniu połamanych drzew i konarów tarasujących przejazdy oraz pompowaniem wody z zalanych piwnic i garaży.

Inny charakter miała interwencja w miejscowości Włynkówko w powiecie słupskim. Wichura zerwała tam dach z budynku szkoły.

Ucierpiał dość mocno, stracił około 80 procent dachu – przekazał strażak lokalnej OSP Tomasz Orłowski, cytowany przez polsatnews.pl. Dodał, że zerwana konstrukcja była lekka i składała się głównie z papy i styropianu.

Na miejscu pojawił się wicedyrektor placówki. W związku ze zniszczeniami władze szkoły, do której uczęszcza 280 uczniów, postanowiły odwołać piątkowe zajęcia. Podkreślono, że nikomu nic się nie stało.

Źródło: stefczyk.info/na podst.polsatnews Autor: MS
Fot. screen/OSP Włynkówko
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij