Najnowsze wiadomości z kraju

Węglarczykowi zatkało dech w piersiach: “To jest faszyzm w czystej formie”. O co chodzi naczelnemu Onetu?

Witold Waszczykowski był gościem Beaty Lubeckiej w Razio Zet. Europoseł PiS został zapytany o kwestię ostatniego ataku nożownika na homoseksualną parę w Warszawie. Odpowiedź byłego szefa MSZ wyprowadziła z równowagi redaktora naczelnego Onetu – Bartosza Węglarczyka.

Polityk przekonywał, że ataki na osoby LGBT w Polsce są jedynie incydentami, a nie realnymi prześladowaniami ze strony Polaków oraz polskiego prawa. “- Jeśli w Łodzi chłopak z szalikiem Widzewa pojedzie na Polesie, które jest bastionem zwolenników ŁKS, też może mu się stać krzywda” – przekonywał były szef resortu spraw zagranicznych.

Waszczykowski stwierdził także, że w Polsce nie ma dyskryminacji prawnej przedstawicieli tęczowego środowiska. Jego zdaniem równouprawnienie w Polsce istnieje, a przedstawiciele ideologii LGBT domagają się jedynie afirmacji oraz większych przywilejów. Zaprzeczył także fake newsowi na temat rzekomych “stref wolnych od LGBT”, uznając je za jawną manipulację.

Wypowiedź europosła PiS spotkała się ze sporym rozgłosem w mediach społecznościowych. Szczególnie fragment poświęcony atakowi nożownika na homoseksualną parę w Warszawie. Zdaniem kilku przedstawicieli polskiej lewicy, w tym posła Krzysztofa Śmiszka, jest to trywializowanie przemocy ze strony polityka Zjednoczonej Prawicy. Jeszcze dalej posunął się z kolei Bartosz Węglarczyk.

-To jest tak oburzające, że zatyka dech w piersiach. To jest faszyzm w czystej formie. To jest zachęcanie do przemocy. To jest dramat – napisał redaktor naczelny Onetu.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Radio Zet/ Twitter Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Szefowa Secret Service podała się do dymisji

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij