Najnowsze wiadomości ze świata

Wegetarianizm jest niezdrowy? Zbadano bezmięsne burgery

Dwie trzecie wegetariańskich burgerów sprzedawanych w Niderlandach jest niezdrowych z powodu zbyt dużej ilości soli – wynika z badania holenderskiego stowarzyszenia konsumentów (Consumentenbond). Organizacja wskazuje, iż zawierają one również zbyt dużo tłuszczu.

Consumentenbond przypomina, że zgodnie z wytycznymi Holenderskiego Centrum Żywienia zdrowy burger wegetariański nie może zawierać więcej niż 2,5 grama tłuszczów nasyconych i 1,13 grama soli na 100 gramów produktu.

Z badań wynika jednak, że dwie trzecie sprzedawanych w supermarketach burgerów przekracza te zalecenia.

Stowarzyszenie wskazuje jednocześnie, że nawet z większą ilością soli wegetariańskie burgery są zdrowsze od tradycyjnych i bardziej przyjazne dla klimatu. „Apelujemy do producentów, aby używali mniej soli” – czytamy w raporcie.

Consumentenbond jest pozarządową organizacją konsumencką działającą w Niderlandach. Stowarzyszenie wydaje magazyn “Consumentengids”, który wychodzi co miesiąc w nakładzie 300 tys. egzemplarzy.

Źródło: PAP Autor: Andrzej Pawluszek
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Polecane artykuły

0 0

Strażakom spłonął wóz strażacki

0 0

Na wojskowej uczelni doszło do eksplozji. Są ranni żołnierze

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij