Najnowsze wiadomości z kraju

Ważny pomysł MON. Powstaną specjalne klasy “cyber” w polskich liceach

Klasy “cyber” będą tworzone w nowym roku szkolonym w 16 liceach w całej Polsce – zapowiedział w poniedziałek szef MON Mariusz Błaszczak podczas uroczystości wręczenia uczniom klas mundurowych certyfikatów zakończenia edukacji wojskowej.

W poniedziałek szef MON wręczył uczniom klas wojskowych certyfikaty zakończenia edukacji wojskowej. Spotkanie, ze względu na panującą pandemię, zorganizowano w formie telekonferencji.Błaszczak pogratulował uczniom klas wojskowych “dobrego wyboru”. “Bardzo się cieszę, że dokonaliście tego wyboru, tak jak i inni uczniowie wszystkich 185 szkół w całej Polsce z klasami mundurowymi” – powiedział minister obrony.

Dodał, że obecnie jest w Polsce jest ponad 440 klas mundurowych, w których uczy się prawie 11 tys. uczniów. “Od przyszłego roku szkolnego uruchamiamy kolejne oddziały (klas mundurowych – PAP). Uruchamiamy także nowy sposób edukacji związany właśnie z wojskiem – klasy +cyber+” – zapowiedział.

Wyjaśnił, że klasy “cyber” będą tworzone 16 liceach w całej Polsce. “Zdecydowaliśmy o tym, żeby były to licea nie położone w stolicach, w centrach województw, tylko w mniejszych miejscowościach, dlatego że chcemy dać szansę wszystkim, nie tylko tym, którzy mieszkają w stolicach województw” – powiedział Błaszczak.

Źródło: PAP Autor: Krzysztof Kowalczyk
Fot. PAP/Mateusz Marek

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij