Najnowsze wiadomości z kraju

Ważne słowa Jarosława Kaczyńskiego. Ma pomysł, jak wyjść z obecnego impasu

Mamy sytuację nadzwyczajną i konstytucja właściwie przestała praktycznie obowiązywać. Wyjściem jest okres przejściowy, oczywiście z nowym rządem i następnie wybory. Inaczej tego się nie da rozwiązać – powiedział w czwartek w Sejmie prezes PiS Jarosław Kaczyński.

W czwartek w Sejmie Kaczyński w rozmowie z dziennikarzami ocenił – nawiązując do działań nowego rządu – że obecnie w Polsce jest “nadzwyczajna sytuacja”. “Wyjściem jest okres przejściowy, oczywiście z nowym rządem i następnie wybory. Inaczej tego się nie da rozwiązać” – mówił.

Dopytywany, o jakiego rodzaju rozwiązania chodzi, Kaczyński stwierdził, że “mamy sytuację nadzwyczajną i konstytucja właściwie przestała praktycznie obowiązywać”.

“W związku z tym można zastosować różne metody” – mówił. Pytany, w jakim sensie konstytucja przestała obowiązywać powiedział, że “po prostu jest łamana”.

Źródło: PAP Autor:
Fot. PAP/Marcin Obara
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij