Najnowsze wiadomości z kraju

Ważna uchwała na kongresie PiS. Członkowie rodzin polityków PiS nie zasiądą w radach nadzorczych państwowych spółek

W sobotę odbył się kongres Prawa i Sprawiedliwości. Jednym z elementów wydarzenia było przyjęcie uchwały o rodzinach polityków PiS zasiadających w radach nadzorczych państwowych spółek.

Statutowo-wyborczy kongres PiS to spotkanie, na którym m.in. wybierane są władze ugrupowania. Delegaci podczas sobotniego kongresu zdecydowali, że to obecny szef partii Jarosław Kaczyński będzie pełnił tę funkcję przez kolejną kadencję.

W trakcie kongresu prezes PiS poruszył kwestię nepotyzmu, jaki pojawił się wśród niektórych członków ugrupowania. W dalszej części delegaci przyjęli uchwałę, która ma przeciwdziałać zjawisku o którym mówił szef partii. Uchwała zakazuje rodzinom polityków Prawa i Sprawiedliwości zasiadania w radach nadzorczych państwowych spółek. „Współmałżonkowie, dzieci, rodzeństwo oraz rodzice posłów i senatorów PiS nie mogą zasiadać w radach nadzorczych spółek Skarbu Państwa” – czytamy w przyjętej uchwale.

„Przypadki nepotyzmu w naszych szeregach rzucają cień na całą naszą formację. Podważają jej wiarygodność. Kwestionują fundamentalną dla Prawa i Sprawiedliwości zasadę, że uprawianie polityki rozumiemy jako służbę w interesie dobra wspólnego, jako pracę na rzecz pomyślności Rzeczpospolitej i jej obywateli, a nie jako sposób na osiąganie własnych korzyści” – głosi uchwała.

Ponadto, zgodnie z uchwałą, “zakazuje się zatrudniania w spółkach Skarbu Państwa członków najbliższej rodziny posłów i senatorów Prawa i Sprawiedliwości – to jest ich współmałżonków, dzieci, rodzeństwa oraz rodziców”.

W dokumencie zaznaczono, że powyższe przepisy nie obejmują osób, które zostały „zatrudnione/pracują w strukturach spółek Skarbu Państwa ze względu na swoje kompetencje, doświadczenie zawodowe i jednocześnie doszło do nadzwyczajnej sytuacji życiowej”.

W uchwale zwrócono również uwagę, że na drodze do realizacji swoich celów partia osiągnęła wiele sukcesów. „Niestety nie upilnowaliśmy się też przed błędami i niedociągnięciami. Nie ustrzegliśmy się również przed pokusami, które niesie ze sobą sprawowanie władzy” –  napisano w uchwale.

 

Źródło: Stefczyk.info na podst. PAP Autor: MS
Fot. PAP
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

0 0

Pożar w warszawskim wieżowcu

0 0

10-latek przyznał się do morderstwa

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij