Najnowsze wiadomości z kraju

Wąsik i Kamiński ponownie zostaną ułaskawieni? Prezydent wszczyna postępowanie

Prezydent Andrzej Duda poinformował o wszczęciu postępowania ułaskawieniowego wobec Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. Głowa państwa wyjaśniła, że decyzja została podjęta na prośbę żon polityków, którzy zostali przewiezieni do dwóch zakładów karnych poza Warszawę.

W czwartek prezydent spotkał się z żonami Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. Po spotkaniu Andrzej Duda wygłosił oświadczenie, w którym przekazał, że skierował do Prokuratora Generalnego wniosek o ułaskawienie przebywających w zakładzie karnym polityków.

Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik są pierwszymi 1989 roku więźniami politycznymi, nie mam co do tego wątpliwości – oświadczył. Prezydent dodał, że żony polityków zwróciły się do niego o pomoc.

Zdecydowałem na prośbę żon Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika, że wszczynam postępowanie ułaskawieniowe. To będzie postępowanie w trybie prezydenckim – dodał.

Prezydent wyjaśnił, że skierował do Prokuratora Generalnego wniosek o ułaskawienie polityków.

Wnioskuję, aby panowie w trybie natychmiastowym zostali zwolnieni z więzienia. Wierzę, że uspokoi to także niepokoje, które są w naszym państwie – przekazał Duda. Prezydent przyznał, że ma nadzieję, że Prokurator Generalny pochyli się szybko nad złożonym przez niego wnioskiem i podejmie decyzje w interesie Rzeczypospolitej.

Źródło: stefczyk.info Autor: MS
Fot. PAP/EPA
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij