Publicystyka

Warzecha boi się rosyjskiej eskalacji. Mocna odpowiedź Ziemkiewicza

Publicysta Łukasz Warzecha boi się, że obecne sukcesy ukraińskiej kontrofensywy doprowadzą do eskalacji konfliktu. Na jego obawy mocno odpowiedział Rafał Ziemkiewicz.

Warzecha udostępnił na swoim Twitterze felieton Michała Kuza, w którym pisze, że wojna weszła w niebezpieczną fazę, bowiem wobec braku realnych szans na zwycięstwo Putin, jako przywódca atomowego mocarstwa, może „popełnić rozszerzone geopolityczne samobójstwo”. „Oto Michał Kuz pisze o tym, o czym pisał w Foreign Affairs nie tak dawno John Mearshimer, a ja omawiałem to w ostatnim wideoblogu. Moment ukraińskiego sukcesu w istocie może zwiększać zagrożenie wyrwaniem się konfliktu spod kontroli” – skomentował.

Na jego słowa ostro odpowiedział Rafał Ziemkiewicz. „Ale jaki stad wniosek? Żeby ruskim ustępować, czy żeby być gotowym ich za***ać wszystkimi posiadanymi głowicami atomowymi?” – napisał – „Bez jaj, jeśli ich wojska operacyjne wyglądają tak tak wyglądają, to siły atomowe, które teoretycznie nigdy nie miały być użyte, są pewnie kompletnie „tojt”.

Również inni internauci nie zgodzili się, że jest się czego bać.

https://twitter.com/technoszczot/status/1568991970579578881?s=20&t=7XWNS-lgCcYt6-UDbbIXPA

Źródło: Twitter Autor: WM
Fot. Соколрус CC BY-SA 4.0

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij