Najnowsze wiadomości z kraju

Warszawa znowu spuściła ścieki do Wisły

Warszawskie MPWiK po raz kolejny zrzuciło ścieki do Wisły. Prezes Wód Polskich poinformował, że nie mieli na to pozwolenia.

Po ostatniej awarii Czajki w Warszawie zbudowano jednonitkowy rurociąg, którym odprowadzano ścieki z lewobrzeżnej części miasta do Czajki. Wody Polskie od początku ostrzegały, że takie rozwiązanie może się okazać niewydolne. Wyszło na to, że miały rację – wczoraj z powodu opadów deszczu MPWiK musiała po raz kolejny zrzucić ścieki do Wisły kolektorem obok mostu Marii Skłodowskiej – Curie.

Wczoraj prezes Wód Polskich Przemysław Daca zamieścił na Twitterze fotografie tego zrzutu i napisał, że MPWiK nie dostał pozwolenia na ten zrzut. Rzecznik Ratusza Karolina Gałecka oparła, że układ przesyłu ścieków do Wisły działa prawidłowo a MPWiK w związku z intensywnymi opadami deszczu uruchomiła zgodnie z procedurą przelewy burzowe.

Rzecznik prasowy Wód Polskich Sergiusz Kieruzel powiedział w programie #Jedziemy, że to kłamstwo. „MPWiK nie ma pozwolenia na zrzut ścieków w jakiejkolwiek postaci. Ma pozwolenia wodnoprawne na 10 zrzutów w roku nadwyżek opadów – deszczu czy śniegu. W tym roku był to już 29 zrzut” – podkreślił dodając, że Wody Polskie wyciągną konsekwencje.

Źródło: Stefczyk Info na podst. Niezależna Autor: WM
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij