list gończy za podejrzanym w Pandora Gate Najnowsze wiadomości z kraju

Wardęga złoży zeznania w Prokuraturze. „Koniec z patostreamerami i internetowymi celebrytami”

Sylwester Wardęga, który ujawnił tzw. aferę „Pandora Gate” miał w czwartek złożyć zeznania w prokuraturze. Internetowy twórca ujawnił przed kilkoma dniami szokujące informacje o internetowych „celebrytach”. W oskarżeniach przewija się pedofilia, a także brak reakcji ze strony innych influencerów w obliczu wykorzystywania nieletnich dziewczyn.

We wtorek Sylwester Wardęga opublikował film, w którym podzielił się wynikami swojego śledztwa. Ujawnił, że w środowisku tzw. patostreamerów, influencerów i twórców internetowych miało dojść do popełnienia czynów zabronionych o charakterze pedofilskim, a także ukrywania tego faktu przez inne osoby.

Na szokujące doniesienia natychmiast zareagowali politycy w tym m.in. premier Mateusz Morawiecki. W czwartek znowu zabrał głos w tej sprawie i oświadczył, że jeszcze tego samego dnia autor głośnego materiału złoży zeznania.

Musimy chronić nasze dzieci w internecie! Dziś autor nagrania – SA Wardęga – złoży zeznania przed odpowiednimi organami – napisał na Twitterze szef rządu. Premier podziękował ministerstwu spraw wewnętrznych i administracji oraz jego szefostwu za sprawne działanie.

Nie mogę mówić o wszystkich czynnościach, ale zapewniam Was, że nasze służby działają. Koniec z patostreamerami i internetowymi „celebrytami”, którzy żerują na najmłodszych! – oświadczył Morawiecki.

Jeszcze tego samego dnia do sprawy odniósł się minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, który poinformował o wszczęciu śledztwa przez prokuraturę. Zawiadomienie o możliwości popełnienia czynów zabronionych o charakterze pedofilskim złożył wiceminister sprawiedliwości Piotr Cieplucha.

Źródło: stefczyk.info/na podst.Twitter Autor: MS
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij