Najnowsze wiadomości ze świata

Wandale zniszczyli Wielki Mur by skrócić sobie drogę do pracy

W Wielkim Murze Chińskim odkryto nową przerwę. Okazało się, że stworzyli ją pracownicy firmy budowlanej, którzy chcieli skrócić sobie drogę do pracy.

Wielki Mur to seria fortyfikacji ciągnących się wzdłuż północnej granicy Chin. Miały uchronić je przed nomadami ze stepów i kontrolować ruch na Jedwabnym Szlaku. Jego budowę rozpoczęto już w siódmym wieku przed naszą erą. Najbardziej znane jego fragmenty powstały jednak w czasach dynastii Ming, w latach 1368-1644. Dziś to jeden z najbardziej znanych zabytków na świecie, w 1987 roku został uznany za część światowego dziedzictwa przez UNESCO.

24 sierpnia policja z prowincji Shanxi dostała zgłoszenie, że w 32. sekcji Wielkiego Muru pojawiła się przerwa, której tam wcześniej nie było. Mur w tym fragmencie to fortyfikacja ziemna. Na zdjęciach widać, że w tej przerwie znalazła się piaszczysta droga, na której widać ślady wielu pojazdów.

Wkrótce potem policjanci aresztowali dwie osoby, 38-letniego mężczyznę i 55-letnią kobietę. Ustalili, że oboje są pracownikami firmy budowlanej, która prowadzi w pobliżu budowę. Policjanci ustalili, że pożyczyli z firmy jedną z koparek i przekopali mur, żeby skrócić sobie dojazd do pracy. Policja podkreśliła, że mimo tego aresztowania śledztwo nadal trwa i niewykluczone są kolejne.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Fox News Autor: WM
Fot. Severin.stalder CC BY-SA 3.0

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij