Najnowsze wiadomości z kraju

Wandal pomalował zabytkową lokomotywę; pamiętał tylko, że był pijany

Kara do ośmiu lat więzienia grozi 43-letniemu mężczyźnie, który po pijanemu pomalował farbą zabytkową lokomotywę przed dworcem PKP w Opolu. Nie wyjaśnił dlaczego; pamiętał tylko, że był pijany – podała w piątek policja.

Pod koniec ubiegłego tygodnia jeden z przechodniów poinformował policję o uszkodzeniu zabytkowej lokomotywy stojącej na placu przed opolskim dworcem. Jak się okazało, pomalował ją wandal.

Jak poinformowała w piątek KW Policji w Opolu, na podstawie zeznań świadków i zebranych dowodów z monitoringu ustalono tożsamość podejrzanego. Okazał się nim pochodzący z woj. mazowieckiego 43-latek, któremu przedstawiono zarzut z ustawy o ochronie zabytków. Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Mężczyzna nie potrafił wyjaśnić swojego postępowania. Pamiętał tylko, że gdy malował napisy na lokomotywie był pijany. Teraz grozi mu kara do 8 lat więzienia.

Źródło: PAP Autor: Marek Szczepanik
Fot. KMP Opole

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij