Najnowsze wiadomości z kraju

Wałęsa znowu zaskakuje. Były prezydent opublikował “listę największych szatanów”

Lech Wałęsa jest niezwykle aktywny w mediach społecznościowych, gdzie najczęściej porusza tematy związane z polityką. Tym razem były prezydent postanowił zaskoczyć i opublikował… “listę szatanów”, na której umieścił aż 12 nazwisk.

Na samym początku Wałęsa przyrównał obecną władzę w Polsce do czasów PRL. Jego zdaniem sytuacja “jest podobnie beznadziejna”, jednak wierzy, że i tym razem ponownie uda się wygrać “walkę o wolność słowa”.

– Dziś zachęcam do walki, wydaje się podobnie beznadziejnej, o WOLNOŚĆ słowa, z koniecznie połączoną odpowiedzialnością za słowo. Ewangelicznie, to najpierw było słowo, a słowo ciałem się stało – napisał Wałęsa.

Walka z komunizmem sowieckim, była bardzo trudna, nikt nie wierzył że ją wygramy.

Dziś zachęcam do walki, wydaje się…

Opublikowany przez Lecha Wałęsę Poniedziałek, 8 lutego 2021

Były przywódca “Solidarności” dodał, że ponownie zamierza stanąć “na czele tej walki i ją wygrać”. Zaznaczył przy tym, iż nie zamierza się poddać, a w celu zachęcenia jak największej ilości osób postanowił stworzyć tzw. “listę największych szatanów”, do której mają przynależeć, jego zdaniem, “najbardziej perfidni kłamcy w Polsce”.

W skład tej listy wchodzą: Sławomir Cenckiewicz, Stanisław Michalkiewicz, Jarosław Kaczyński, o. Tadeusz Rydzyk, Grzegorz Braun, Rafał Ziemkiewicz, Janusz Korwin-Mikke, Jacek Kurski, Antoni Macierewicz, Mateusz Morawiecki, Zbigniew Ziobro i Andrzej Duda.

– To nie jest tego tak wiele. Lista ta, ogłaszana gdzie tyko możliwe, będzie z góry ostrzegała i informowała, wymyślimy lepsze. Przeglądam co głoszą Ci ludzie publicznie, To się nie mieści w głowie i wielu szczególnie młodych ludzi może w to uwierzyć – napisał Wałęsa.

Źródło: Facebook Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Szefowa Secret Service podała się do dymisji

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij