Publicystyka

Wałęsa zaatakował prezydenta Andrzeja Dudę. Internauci przypomnieli niewygodne fakty

Lech Wałęsa odniósł się do aresztowania Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika przez policję. Internauci w odpowiedzi przypomnieli niewygodne fakty z jego przeszłości.

Wałęsa udzielił wywiadu portalowi Onet, w którym oskarżył prezydenta Dudę o pomaganie przestępcom. „Moim zdaniem, pomagając Maciejowi Wąsikowi i Mariuszowi Kamińskiemu, Andrzej Duda złamał kodeks karny. Prezydent pomagał kryminalistom. To nieprawdopodobne” – powiedział – „Prezydent posiada immunitet w związku z działalnością polityczną, ale w sprawach kryminalnych go nie ma. Prawdopodobnie trzeba nasłać na niego policję, aby też go doprowadziła w inne miejsce”.

Wałęsa stwierdził też, że policja musiała wejść do Pałacu Prezydenckiego, bo Kamiński i Wójcik… mogli stwarzać zagrożenie dla prezydenta Dudy. „Policja musi chronić prezydenta, nawet takiego, jaki jest. Ci ludzie, którzy są skazani, mogą być niebezpieczni. Prezydent był zagrożony, musieli go chronić przed jego nieodpowiedzialnymi decyzjami” – stwierdził.

Internauci szybko zareagowali na jego słowa. Przypomnieli mu o niewygodnych faktach z czasów jego rządów.

 

 

Źródło: Stefczyk.info na podst. Onet, Twitter Autor: WM
Fot. domena publiczna
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij