Publicystyka

Wałęsa jak Tusk, chce aby Niemcy “układali” Europę

Kiedy Polska reprezentacja mierzy się z Meksykiem na mundialu, Lech Wałęsa gości właśnie w tym kraju. Podczas przemówienia na kongresie jednej z tamtejszych partii postanowił podzielić się także refleksjami na temat przyszłości Europy.

– Opowiadam się za trójpodziałem władzy: ustawodawcza, wykonawcza, sądownicza przy wolnej prasie. W Europie opowiadam się za tym, żeby zorganizowanie Europy powierzyć Niemcom – powiedział, nie kryjąc się ze swoimi przekonaniami podczas Konferencji Konserwatywnej Akcji Politycznej.

Choć Wałęsa w Polsce często narzeka w Meksyku mówił o swoich sukcesach.

– Jestem człowiekiem sukcesu. Mój sukces polegał na tym, że rozbijałem stary, niedobry porządek świata – powiedział były prezydent.

Później przyszedł moment na tradycyjne przechwałki:

– Pomogłem zakończyć komunizm sowiecki. Pomogłem zakończyć układ warszawski. Pomogłem wycofać wszelkie wojska, które od drugiej wojny światowej były w różnych państwach komunistycznych. Pomogłem też zjednoczyć Niemcy – stwierdził nieskromnie.

 

Źródło: Autor:
Fot.
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij