Najnowsze wiadomości z kraju

Wałęsa broni zaszczepionych artystów i przyznaje: ” Gdybym otrzymał podobną propozycję, skorzystałbym bez wahania”

Lech Wałęsa w rozmowie z Wirtualną Polską odniósł się do afery związanej ze szczepieniami dla artystów. Były prezydent zaczął ich bronić i przyznał, że gdyby sam otrzymał podobną propozycję, to “skorzystałby bez wahania”.

Od kilku dni jednym z głównych tematów w Polsce jest afera związana ze szczepieniami dla artystów, którzy zrobili to poza kolejnością, w terminie przeznaczonym dla grupy “0”, a więc pracowników placówek medycznych. Wśród zaszczepionych znaleźli się m.in. Leszek Miller, Krystyna Janda, Mariusz Walter, Maria Seweryn, a także kilku innych przedstawicieli środowiska artystycznego w Polsce.

Choć na zaszczepionych spadła ogromna fala krytyki, to jednak znalazły się też osoby, które zaczęły ich bronić. Do tego grona z pewnością zalicza się Lech Wałęsa, który w rozmowie z Wirtualną Polską stwierdził, iż “mieli oni dobre chęci, ale dali się wykorzystać”. Przyznał również, iż gdyby to on otrzymał podobną propozycję zaszczepienia się poza kolejności, to “skorzystałby z nie bez wahania”.

Jako głównego winowajcę całej afery wskazał rząd Prawa i Sprawiedliwości, który w jego opinii “maksymalnie wykorzystuje” całą sprawę.”To dzisiaj PiS przedstawia ich w złym świetle, by przykryć swoją nieudolność przy szczepieniach Polaków. Od samego początku mieliśmy do czynienia z manipulacją rządzącej partii. PiS nie radzi sobie z tą sytuacją, tak jak z rządzeniem” – ocenia były prezydent.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Wirtualna Polska Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij