Najnowsze wiadomości z kraju

Wagon, którym podróżował prezydent Biden, został zrobiony przez polską firmę. Mamy zdjęcia ze środka!

Wagon, którym podróżował z Kijowa do Polski Prezydent USA Joe Biden wykonała polska firma Pesa Bydgoszcz. Zdjęcia ze środka robią wrażenie, wygląda jak mieszkanie na szynach.

– Wagon specjalny został przekazany Kolei Lwowskiej. Są w nim salon na spotkania, dwie sypialnie, kuchnia i dwie łazienki. Wnętrza są klimatyzowane i wyposażone w nowoczesne urządzenia elektroniczne. a design wnętrz odpowiadał Zespół Projektantów Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Wagon zbudowano na specjalnych wózkach SUW 2000, które mają zmienny rozstaw kół, pozwalający na jazdę po torach o różnej szerokości – mówi Maciej Grześkowiak  Dyrektor ds. Projektów Strategicznych i Komunikacji bydgoskiego przedsiębiorstwa.

Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden w poniedziałek wieczorem przybył z Ukrainy do Polski. Pociąg z prezydentem USA na pokładzie po godz. 20.30 dotarł na dworzec w Przemyślu.

Joe Biden przybył do Polski prosto z Kijowa. Do ze stolicy Ukrainy jechał kilka godzin.Peron, na który przyjechał, był obstawiony przez policjantów i odgrodzony od reszty dworca ponad dwumetrowym płotem. Tam oczekiwały na niego prezydenckie samochody. Biden wsiadł do jednej z limuzyn. Zaraz potem prezydencka kolumna wyruszyła z dworca.

To nie jest jedyny pojazd wyprodukowany przez PESA Bydgoszcz wykorzystywany w czasie wojny w Ukrainie. Od pierwszych dni rosyjskiej agresji szef Ukraińskich Kolei podróżuje pojazdem specjalnym Pesa 610M . To pojazd inspekcyjny, wyprodukowany w jednym egzemplarzu w 2004 roku. Szef Kolei Ukraińskich wykorzystuje go jako mobilne centrum dowodzenia.

Źródło: Stefczyk.info za kom. prasowy PESA Autor: pf
Fot. Pesa

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij