Najnowsze wiadomości z kraju

“W wyborach prezydenckich Lewica powinna wystawić kobietę”

Magdalena Biejat uważa, że Lewica w wyborach na prezydenta Polski w 2025 roku powinna wystawić kobietę. Nasza formacja ma szczęśliwie duży wybór, ale ta dyskusja jeszcze przed nami – podkreśliła w czwartek w RMF FM wicemarszałek Senatu i kandydatka Lewicy na prezydenta Warszawy.

Biejat pytana była, czy – jeśli dostałaby propozycję kandydowania w wyborach prezydenckich jako kandydatka Lewicy – to czy przyjęłaby taką propozycję. “To nie będzie moja osobista decyzja, tylko decyzja zarówno mojej rodziny, jak i w ogóle całej formacji” – odpowiedziała.

Zdaniem Biejat Lewica w wyborach prezydenckich powinna wystawić kobietę. “Lewica ma szczęśliwie duży wybór kobiet i to, która będzie kandydatką na prezydenta Polski, ta dyskusja jeszcze przed nami” – podkreśliła.

Pytana była również, jak ocenia swoje szanse na zwycięstwo w wyborach na prezydenta Warszawy. “Ja dzisiaj nie będę obstawiać, ale uważam, że mamy szansę na drugą turę, a wtedy wszystko może się zdarzyć” – odpowiedziała.

Wybory samorządowe odbędą się 7 kwietnia. Druga tura wyborów wójtów, burmistrzów, prezydentów miasta ma się odbyć dwa tygodnie później.

Wybory prezydenckie odbędą się w maju 2025 r.

Źródło: PAP Autor: PAP
Fot. PAP/Mateusz Marek

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij